تماس با ما : 02188964065  -  09122235192

اجرای سقف شیروانی - شیبدار ؟ تماس 09122235192

اجرای سقف شیروانی چگونه است؟

اصولا سقف های شیبدار به دوگانه طراحی می شود گونه اول سقف شیبدار ساده که یک یا دو شیب دارد و گونه دوم سقف هایی که چند شیب دارد سقف شیبدار ویلایی گفته می شود که از هر دو طرف دارای چشم انداز زیبایی داشته باشد.

اجرای سقف ویلا در شمال ایران به علت بارش زیاد ویلاهای زیادی ساخته شده است که سقف بیش از ۹۰ درصد ویلاها سقف شیروانی شیبدار می باشند. همچنین در سایر مناطق ایران نیز ویلاهایی با سقف های شیبدار ساخته شده است سقف های شیروانی ویلا از متریالهای گوناگون میباشند ورق های گالوانیزه رنگی،ورق سینوسی،ورق طرح سفال،ورق شادولاین،ورق ذوزنقه،ورق تایل تکی پرچین،ورق تایل بام تایل، ورق شینگل،ورق اندوویلا، تایل دکرا و فرتیزا،وسایر دیگر ساخته می شود.

درباره ی ما که کار را به کاردان بسپارید افراد خبره و متخصص ویلا شمال با داشتن بیش از ۱۰ سال سابقه کاری در خصوص اجرای سقف شیروانی و سوله ، سقف های ویلایی ، آلاچیق،سردرب،پیشانی ساختمان،اماده به خدمت است تا کارهای شما عزیزان را به بهترین طور ممکن انجام داده و تحویل شما دهد.

اجرای سقف شیروانی

مزایای سقف شیبدار چیست؟

1.      سقف های شیروانی از نظر معماری دارای زیبایی منحصر بفردی میباشد.

2.      طراحی و ساخت در زمان بسیار کمی انجام می شود.

3.      کم بودن هزینه ساخت و ساز نسبت به سقف های مسطح است

اجرای سقف شیروانی؟

طریق آن بسیار کن است استحکام بالا در برابر زلزله و آتش سوزی و غیره دارد همان طور که توضیح داده شد پوشش های شیبدارمعمولا روی خرپا قرار می گیرند و خرپا می تواند فلزی یا چوبی باشد علاوه بر آن در موارد این سقف ها می توان روی سقف های بتنی یا طاق ضربی نیز قرار میگیرند

جزئیات اجرایی سقفهای شیبدار به شرح زیر است خرپای فلزی پس از ساخت باید به نحو مناسبی رنگ آمیزی شود همچنین باید دقت نمود که بال بالایی لایه های فلزی در یک شیب و در یک صفحه فرض قرار گیرند فاصله لایه ها باید متناسب با ابعاد ورقها انتخاب شود در سقف های با خرپای فلزی باید خرپاهای لاعقل در یک طرف کامل به کلاف بتن آرمه جوش داده شود برای این کار باید قبلا صفه های ۳ میل قرار گیرد یکی از مهمترین قسمت های ساخت ویلا و یا سقف های شیروانی میزان در صد شیب است چون در بسیاری از کاربری های و اغلب مناطق کشور درصد شیب متغییر است.

سقف پناهگاه استاندارد باید قبل از هر امری ابتدا هدف از ساخت یک ویلا با سقف شیروانی کابرد و نیاز سنجی آن موقعیت قرار گیرد سقف شیروانی از لحاظ میزان حداکثر بارش برف سرعت وزش باد و صورت بگیرد و بر اساس این نیاز سنجی اولیه ابعاد استاندارد شیب را محاسبه و اجرا کرد به طوری که می توان گفت در عمل هیچ سایز و فرمول استاندارد برای ساخت سقف ویلا وجود ندارد بلکه این شرایط و نیاز سنجی است که استاندارد یک شیروانی سقف ویلا را مشخص می کند رعایت نکردن این اصول منجر به بالا رفتن قیمت سقف می شود که علاوه بر بالا بودن هزینه ساخت هزینه های مربوط به روند صعودی پیدا میکند؟

اجرای سقف شیبدار

طراحی و اجرای سقف شیبدارچگونه است؟

یکی از عوامل مهم در ساختمان است طراحی معماری و طراحی سازه ساختمان های است که در مناطق با بارش زیاد قرار دارند که تعداد قابل توجهی از ویلا ها در این دسته از ساختمان ها قرار می گیرند حتی تا جایی که سقف شیروانی شیبدار برای آن ساخته شود با توجه به کمبود بارش های منطقه ای همچنان شیبدار بودن سقف یک حس ویلایی به معماری بنا می دهند با توجه به اینکه نقشه کشی و طراحی یک ساخت ویلا شیبدار نیاز به دقت فراوان و دانش کامل می باشد.

داشتن یک نمونه کار کامل و مناسب برای آشنایی با این امر بسیار الزامی میباشد فایل موجود توسط طراحان مجرب رشته نقشه کشی معماری طراحی شده است این فایل تمامی استانداردهای طراحی معماری و اصول شیروانی و سقف شیبدار را دارا بوده اجرای سقف شیروانی یک ویلا به این صورت می باشد که ابتدا ستون گذاری و بستن بالای ستونها بصورت فلزی یا بتنی طبق نقشه و اقدام به خرپا سازی با پروفیل فلزی به هر ابعاد می نماییم .

به بعد از ساخت و نصب خرپاها شروع به تیرریزی روی تیرهای اصلی به فاصله دلخواه می نماییم و بعد تکمیل زیر سازی جوشکاری کامل تیرها شروع به نصب تایل ها میکنیم و نصب تایل ها نیز با پیچ های مخصوص شیروانی آنها را نصب میکنیم؟

سقف شیروانی شیبدار به چی میگویند به سقفی که حداقل شیب ۲۰ درجه تا حداکثر ۸۰ درجه باشد سقف شیبدار می گویند.

اقلیم های مورد استفاده از سقف های شیروانی؟

عموما در اقلیم های سرد و پر بارش برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان از سقف های شیروانی استفاده می شود.

در این نوع سقف ها سازه این سقف ها توسط آهن و ورق های رنگی گالوانیزه استفاده می شود اجرای سقف شیروانی دارای مراحل است که جنس سقف شیروانی مهمترین مصالحی که پوشش سقف شیروانی را تشکیل می دهد ورقهای گالوانیزه ویا تایلهای مختلف با موج های ریز و درشت سینوسی و ذوزنقه هست.

چگونه ساختمان خود را سبک سازی کنیم؟

یکی از راه های که باعث افزایش ایمنی ساختمان میشود سبک سازی ساختمان است و از مهترین روش های سبک سازی استفاده از سقف های شیروانی می باشد در این برسی تاثیر کاهش وزن و به طبق آن کاهش نیروی زلزله با جایگزینی سقف های سبک شیروانی به جای سقف های سنگین تیرچه بلوک و یا طاق ضربتی انجام شده است پوشش های شیبدار معمولا روی خرپا سبک فلزی قرار می گیرد و خرپا می توان فلزی یا چوبی باشد.

اجرای سقف شیروانی

این نوع سقف سازه ی سقف توسط آهن کشی و گاه فلزات دیگر ایجاد می شود و پوشش سقف شیبدار روی آن نصب می شود سقف های شیبدار شیروانی نه تنها باعث زیبا تر شدن ساختمان می شود بلکه باعث کاهش وزن و نفوز سرما و گرما به داخل ساختمان هم می شود برای طراحی بام و سقف منزل تان تجدید نظر کنید و به دنبال افراد خبره و متخصص هستید افراد ویلا شمال ویلای اماده به خدمت می باشد.

لینک کوتاه مطلب : اجرای سقف شیروانی | https://is.gd/2CLpEp

Share

مشخصات انتشار مطلب

زمان انتشار: شهریور 14, 1398

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 شهریور 1398 05:30
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

عضویت در خبرنامه سایت

درباره ما

ویلا مدرن با بیش از 10سال سابقه کاری خود در زمینه ساخت و نصب انواع سقفهای شیب دار خرپا سوله ویلا آلاچیق و سردر آماده هست تا پروژه های شما را پذیرفته و در کمترین زمان و با بهترین کیفت به شما تحویل نماید.

اطلاعات بیشتر icon

آمار بازدید سایت

مشخصات تماس

icon info@villamodern.ir

icon 02188964065

09122235192

09193228150

ساعت پاسخگویی

7*24 پاسخگوی شما عزیزان هستیم